Spor o uran se protahuje, minimálně o další rok

Brzkov 30.8.2016

Brzkov, 30.8. 2016 – Na základě žádosti státního podniku DIAMO v řízení o rozšíření chráněného ložiskového území poskytlo Ministerstvo životního prostředí tomuto žadateli rok času navíc na přípravu podkladů. Ať si nikdo nemyslí, že za rok změníme názor, kontruje brzkovský starosta.

V rámci řízení o rozšíření chráněného ložiskového území vydalo Ministerstvo životního prostředí usnesení, kterým do 30.6.2017 prodloužilo DIAMU lhůtu pro doložení podkladů do spisu. K prodloužení lhůty pro doložení dokladů došlo na základě žádosti DIAMA ze dne 15.6.2016.

„Je třeba si uvědomit, v jaké pozici se DIAMO nachází díky nízkým cenám uranu na světových trzích a zejména díky postoji místních občanů a samospráv k této otázce.  Proto pokud bych na věc nahlížel čistě z pohledu DIAMA a jeho situace, tak se jedná o správný krok, který jim dává rok času navíc.“ vysvětluje situaci Mgr. Kliment

Základ pro dosavadní úspěšný postup vidí starosta Brzkova Aleš Bořil ve společném postupu dotčených obcí a měst na základě memoranda z roku 2014. Toto memorandum pro budoucnost bez uranu podepsali zástupci Obcí Věžnice a Brzkova, Měst Polná a Přibyslav a spolku Naše budoucnost bez uranu z.s. A dále také v tom, jak místní lidé vnímají celou věc a neváhají svůj nesouhlas s možnou těžbou veřejně vyjádřit. „Asi těžko někomu popíšu, kolik času a úsilí jsme společně s ostatními starosty a zastupiteli celé věci věnovali, ale bez podpory místních obyvatel bychom nemohli být úspěšní.“ uvádí brzkovský starosta a závěrem dodává: „Ať si nikdo nemyslí, že bychom za ten rok změnili na těžbu uranu názor, i nadále chceme být účastníky řízení ve věcech těžby a s těžbou nesouhlasíme a nikdy souhlasit nebudeme.“

Vzhledem k zájmu veřejnosti o tuto problematiku plánují dotčená obce a města na přelom října a listopadu 2016 veřejnou debatu, kde hodlají seznámit veřejnost a případně i zástupce médií s aktuálním stavem věci  a s kroky, které již byly učiněny a také s plány a výhledem na rok 2017.

 

 

Mgr. et Bc. Luboš Kliment

společný právní zástupce

Obce Brzkov, Města Polná,

Města Přibyslav a Obce Věžnice

kontakt: kliment@akkliment.cz,

tel: 776233879

 

Tisková zpráva ve formátu PDF: ZDE

Existují různé respektované on-line lékárny. Nicméně některé nejsou drogerií vůbec. Ve skutečnosti, on-line lékárny vyplnit statisíce on-line receptury každý den. Mnoho opravné prostředky se používají k léčbě erectile dysfunkce. Mnoho lidí přemýšlet o tom, http://cialis-cz.com/. Co lidé mluví o ? (Více informací ). V současné době pro mnoho lidí, čímž se tento problém v první řadě je nejtěžší krok. Vědecký výzkum zjistil, že asi 14 procent pacientů užívajících Wellbutrin hlášeny sexuální zdravotní trápení. Můžete mluvit s pravidelnou zdravotní péče, pokud uvažujete vzít Cialis. Nebo můžete promluvit s odborníkem. Psychologové mohou být zapojeny do řízení pohlaví dysfunkcí. Ten může předepsat lék, pokud se rozhodnou, že je to pro vás to pravé. Uchovávejte tento lék mimo dosah dětí. Například tekuté léky, v ideálním případě musí být uchovávány v chladničce, ale jiné mohou být skladovány při pokojové teplotě.

Facebook
Podporují nás
Město Přibyslav
http://pribyslav.cz/
Obec Brzkov
http://www.brzkov.cz/
Město Polná
http://www.mesto-polna.cz/
Obec Věžnice
http://www.obecveznice.cz/
Sdružení pro záchranu prostředí
http://www.calla.cz/