„Pravda zvítězí“, zní z Přibyslavi 

Přibyslav 11.3.2016

Přibyslav, 11.3.2016 – Kdo by čekal, že starostové z Vysočiny budou v šoku a zcela bezradní z nově zjištěných skutečností ohledně dalšího zájemce o těžbu uranu v lokalitě Brzkov – Horní Věžnice a o možných následcích, které to může vyvolat, tak ten by se velice pletl. Starostové po seznámení se se stavem věci dávají MPO a DIAMU měsíc na řešení situace, po marném uplynutí této lhůty věc budou muset vyřešit sami a hrozbu možné arbitráže odvrátit. Nehledě na předpokládané obtíže dělají tito čest památce nikdy neporaženého husitského vojevůdce Jana Žižky z Trocnova zesnulého u Přibyslavi v roce 1424.

Dne 11.3.2016 proběhlo jednání starostů měst a obcí dotčených s jejich právním zástupcem Mgr. Lubošem Klimentem, který je seznámil s aktuálním stavem věci zejména s tím, že na základě jeho žádosti o informace o životním prostředí Ministerstvo životního prostředí potvrdilo existenci dalšího zájemce o těžbu uranu v lokalitě Brzkov – Horní Věžnice. V roce 2011 byla společností URANIA Mining s.r.o. podána na MŽP žádost o stanovení průzkumného území Brzkov, následně v roce 2012 byla podána další žádost o stanovení průzkumného území Věžnice. Řízení je přerušeno do doby změny surovinové politiky, která by umožnila těžbu uranu v lokalitě Brzkov- Horní Věžnice.

Bohužel nikdo o těchto závažných skutečnostech neinformoval vládu. Jak DIAMO, tak i MPO byly o existenci dalšího zájemce o těžbu informovány již v roce 2012, proč však v žádném svém dokumentu jeho existenci nezmiňují je stále záhadou. „Vždyť jde o českou vládu, ta by přeci měla dostat všechny relevantní informace od ministerstev, a ne že je budou za ně shánět malé obce. Navíc je tady hazardováno s mezinárodními arbitrážemi za desítkami miliard“ neskrývá  rozčarování starosta Brzkova Aleš Bořil. Starostové na jednání schválili kroky k řešení situace. „Pokud nebude věc vyřešena do jednoho měsíce, tak budeme nuceni podniknout kroky, které ochrání naši vlast před hrozbou obrovských škod. Mohli bychom se tvářit, že se nás to netýká a že věc má vyřešit ten, kdo problém způsobil, ale touto cestou my nepůjdeme.“ osvětluje společný postoj obcí starosta Přibyslavi Martin Kamarád.

Kdo by se domníval, že pár malých obcí bude ve sporu se státním podnikem DIAMO, který má v zádech Ministerstvo průmyslu a obchodu tahat za kratší konec, tak musí být reakcí obcí překvapen. Vždyť přeci MPO a DIAMO disponují právními odbory, tiskovými odbory, jejich rozpočty jsou obrovské z pohledu např. Brzkova, kde Aleš Bořil je starostou, který chodí do práce a funkci vykonává jako neuvolněný po večerech a víkendech. „Soupeř nás převyšuje počtem, ekonomickou silou, vším na co si jen vzpomenete, jenže nehraje s veřejností čistou hru, a proto zvítězíme, my hrajeme čistě. Pravda přeci vždy zvítězí.“ nepochybuje o úspěchu obcí jejich zástupce Mgr. Luboš Kliment. „Zadání jsem dostal jasné, buď 12.4.2016 oznámím přítomným naši strategii v řízení o rozšíření chráněného ložiskového území vůči státnímu podniku DIAMO, nebo přítomné seznámím se strategií postupu vůči společnosti URANIA Mining s.r.o.“ uzavírá Mgr. Luboš Kliment.

Mgr. et Bc. Luboš Kliment

společný právní zástupce

Obce Brzkov, Města Polná,

Města Přibyslav a Obce Věžnice

kontakt: kliment@akkliment.cz,

tel: 776233879

Existují různé respektované on-line lékárny. Nicméně některé nejsou to lékárna vůbec. Ve skutečnosti, on-line lékárny vyplnit statisíce on-line receptury každý den. Mnoho opravné prostředky se používají k ošetření erectile dysfunkce. Mnoho lidí přemýšlet o tom, http://cialis-cz.com/. Co lidé mluví o ? (Více informací ). V současné době pro mnoho lidí, čímž se tento problém v první řadě je nejtěžší krok. Vědecký výzkum zjistil, že asi 14 procent pacientů akceptace Wellbutrin hlášeny sexuální zdravotní problémy. Můžete mluvit s pravidelnou zdravotní péče, pokud myslící vzít Cialis. Nebo můžete promluvit s odborníkem. Psychologové mohou být zapojeny do řízení sexuálních dysfunkcí. Ten může předepsat lék, pokud se rozhodnou, že je to pro vás to pravé. Uchovávejte tento lék mimo dosah dětí. Například tekuté léky, v ideálním případě musí být uchovávány v chladničce, ale jiné mohou být skladovány při pokojové teplotě.

Facebook
Podporují nás
Město Přibyslav
http://pribyslav.cz/
Obec Brzkov
http://www.brzkov.cz/
Město Polná
http://www.mesto-polna.cz/
Obec Věžnice
http://www.obecveznice.cz/
Sdružení pro záchranu prostředí
http://www.calla.cz/