Nerovný boj obcí a vlastníků pozemků o uranové účastenství započal

Brzkov 21.6. 2016

Brzkov, 21. 6. 2016 – Obce a města spolu s vlastníky dotčených pozemků se přihlásili za účastníky řízení o rozšíření chráněného ložiskového území v lokalitě Brzkov – Horní Věžnice. Situace obcí a vlastníků pozemků v tomto řízení je velice složitá a komplikovaná, ale nemají jinou možnost než uspět, je to jejich povinnost, kterou musí splnit.

Vzhledem k tomu, že veškeré snahy dotčených obcí a měst o ukončení řízení ve věci rozšíření chráněného ložiskového území Brzkov – Horní Věžnice selhaly, nezbylo zástupcům místních obyvatel nic jiného než se přihlásit za účastníky řízení. Spolu s dotčenými obcemi a městy se za účastníky přihlásili i tři dotčení vlastníci pozemků. „Je to celé zcela absurdní, naše obec je účastníkem řízení ohledně povolování jakéhokoliv plotu či jiné drobné stavby na území obce, avšak právo na účast v takto závažném řízení, které ovlivní vývoj naší obce na desítky let, je nám zcela odepřeno.“ komentuje celou věc starosta Brzkova Aleš Bořil.

Obce a města spolu s vlastníky dotčených pozemků v řízení o rozšíření chráněného ložiskového území zastupuje Mgr. Luboš Kliment. „Situace mých klientů je velice komplikovaná a složitá, ale jako zástupci místních občanů, či jako místní zemědělci pokračující v rodinné tradici a hospodařící na pozemcích nabytých od svých předků, tito nemají jinou možnost než ve věci uspět, je to jejich povinnost, kterou musí splnit.“

Obce a města spolu s dotčenými vlastníky pozemků jsou připraveni realizovat veškeré dostupné právní kroky směřující k jejich vstupu do řízení a k ukončení řízení o rozšíření CHLÚ včetně žalob, předběžných opatření či ústavních stížností.

V neprospěch jejich účasti hovoří horní zákon, který v příslušném paragrafu vylučuje všechny kromě navrhovatele z účasti v řízení. „Argumentace tímto ustanovením není akceptovatelná, je třeba si uvědomit, že tento paragraf byl přijat v roce 1988 a je pod ním ještě podepsán prezident Husák, teď se píše rok 2016 a platí u nás takové věci jako Ústava a na její ochranu dbá nezávislý Ústavní soud, u kterého budeme požadovat zrušení tohoto zákonného ustanovení.“ uvádí Mgr. Kliment ke spornému paragrafu.

 

Mgr. et Bc. Luboš Kliment

společný právní zástupce

Obce Brzkov, Města Polná,

Města Přibyslav a Obce Věžnice

kontakt: kliment@akkliment.cz,

tel: 776233879

 

Tisková zpráva ve formátu PDF: ZDE

Existují různé respektované on-line lékárny. Nicméně některé nejsou drogerií vůbec. Ve skutečnosti, on-line lékárny vyplnit statisíce on-line receptury každý den. Mnoho opravné prostředky se používají k ošetření erectile dysfunkce. Mnoho lidí přemýšlet o tom, http://cialis-cz.com/. Co lidé mluví o ? (Více informací ). V současné době pro mnoho lidí, čímž se tento problém v první řadě je nejtěžší krok. Vědecký výzkum zjistil, že asi 14 procent pacientů užívajících Wellbutrin hlášeny sex zdravotní problémy. Můžete mluvit s pravidelnou zdravotnických péče, pokud myslící vzít Cialis. Nebo možná budete promluvit s odborníkem. Psychologové mohou být zapojeny do řízení sexuálních dysfunkcí. Ten může předepsat lék, pokud se rozhodnou, že je to pro vás to pravé. Uchovávejte tento lék mimo dosah dětí. Například tekuté léky, v ideálním případě musí být uchovávány v chladničce, ale jiné mohou být skladovány při pokojové teplotě.

Facebook
Podporují nás
Město Přibyslav
http://pribyslav.cz/
Obec Brzkov
http://www.brzkov.cz/
Město Polná
http://www.mesto-polna.cz/
Obec Věžnice
http://www.obecveznice.cz/
Sdružení pro záchranu prostředí
http://www.calla.cz/